Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2021, 11:02

Regulačný úrad spustil kontrolu v Slovakia Energy. Preverí postup distribútora voči zákazníkom

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví preverí postup spoločnosti pri aktuálnom vyúčtovaní.

Regulačný úrad spustil kontrolu v Slovakia Energy. Preverí postup distribútora voči zákazníkom
Zdroj: Reuters

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví spustil kontrolu v regulovanom subjekte Slovakia Energy. Preverí, či postupuje pri aktuálnom vyúčtovaní voči svojim zákazníkom korektne.

Ak sa ukáže že nie, úrad zasiahne a bude spoločnosť sankcionovať. Informoval o tom hovorca úradu Radoslav Igaz. Hovorca ubezpečil, že regulačný úrad naďalej intenzívne pracuje na riešení situácie bývalých zákazníkov Slovakia Energy.

Vo štvrtok 14. októbra začal úrad v regulovanom subjekte Slovakia Energy výkon kontroly. Jej predmetom je "kontrola dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov a vydaných rozhodnutí a overovanie správnosti a pravdivosti dokladov predkladaných úradu v oblasti regulácie elektroenergetiky a plynárenstva, so zameraním najmä na plnenie povinností kontrolovaného subjektu pri ukončení zmlúv o združenej dodávke elektriny a plynu za roky 2020 a 2021".

"Zámerom kontroly je dohliadať a overiť si, či regulovaný subjekt Slovakia Energy pri zúčtovaní a vyrovnaní preddavkových platieb, záloh a vyúčtovania postupuje voči odberateľom korektne a v súlade s platnými pravidlami a rozhodnutiami úradu. Ak sa ukáže, že nie, úrad zasiahne a bude spoločnosť sankcionovať," poznamenal predseda regulačného úradu Andrej Juris. Úrad môže v zmysle zákona udeliť v takomto prípade pokutu až do výšky 100-tisíc eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.