Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2017, 10:25

Slovenským hotelierom sa darí. Počet ubytovaných hostí medziročne rastie

Za prvých deväť mesiacov tohto roka sa na Slovensku ubytovali 4 milióny hostí.

Slovenským hotelierom sa darí. Počet ubytovaných hostí medziročne rastie
Zdroj: zlavadna.sk

Hotelierom na slovenskom sa tento rok darí. Počet ubytovaných hostí v krajine pod Tatrami za prvé tri štvrťroky opäť stúpol a dosiahol nový rekord. Vyplýva to z údajov štatistického úradu a prepočtov ČTK. Zo zahraničia jazdia na Slovensko hlavne Česi.

Od januára do konca septembra využilo služby ubytovacích zariadení do 4,21 milióna domácich a zahraničných hostí. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje nárast o osem percent.

Na celkovom počte ubytovaných turistov sa Slováci podieľali tromi pätinami. Počet zahraničných hostí, ktorí sa v sledovanom období ubytovali na Slovensku, stúpol v sledovanom období medziročne o 7,3 percenta na 1,71 milióna osôb. Tradične najpočetnejšiu zahraničnú klientelu hoteliérov tvorili hostia z Česka.

Na konci septembra bolo v prevádzke 3516 ubytovacích zariadení, v porovnaní s vlaňajškom sa ich počet zvýšil len nepatrne. V lete, keď počet ubytovaných turistov v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi zvyčajne stúpa, boli ubytovacie zariadenia v krajine vyťažená z necelej polovice.

Vlani hotelieri ubytovali cez päť miliónov domácich a zahraničných hostí, čo bol rekord v novodobej histórii krajiny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.