Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2005, 00:00

E.ON Ruhrgas vstúpi do skupiny MOL

Nemecký energetický koncern E.ON môže prevziať časť maďarského ropného koncernu MOL. Transakciu v hodnote 775 miliónov eur, teda 29,7 miliardy korún včera schválil maďarský regulačný úrad MEH.

Nemecký energetický koncern E.ON Ruhrgas môže prevziať časť maďarského ropného koncernu MOL. Transakciu v hodnote 775 miliónov eur, teda 29,7 miliardy korún, včera schválil maďarský regulačný úrad MEH.
Zúčastnené spoločnosti podpísali zmluvu o predaji troch plynárenských spoločností patriacich do skupiny MOL už v novembri 2004. E.ON Ruhrgas tak môže získať v spoločnostiach MOL Foldgazellato a MOL Foldagztaralo 75-percentný podiel bez jednej akcie, ako aj 50-percentný podiel v spoločnosti Panrusgaz. Spolu s prevzatím dcérskych spoločností MOL-u sa E.ON Ruhrgas zaviazal za splatenie ich dlhov vo výške 350 miliónov eur.
Nemecká dcéra E.ON-u zároveň získala opciu s dvojročnou lehotou na prevzatie väčšinového podielu v štvrtej plynárenskej spoločnosti skupiny MOL. Transakciu ešte musia schváliť príslušné úrady Európskej únie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.