Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2021, 11:05

Letisko v Bratislave mení organizačnú štruktúru,veľké personálne zmeny neplánuje

Pandémia nového koronavírusu má globálne na letecký sektor bezprecedentne negatívny vplyv, pravdepodobne najväčší od vypuknutia druhej svetovej vojny.

Letisko v Bratislave
Zdroj: TASR/J. Novák

Letisko v Bratislave v súčasnosti prehodnocuje prevádzkové náklady a pozorne sleduje ďalší vývoj pandemickej situácie na Slovensku a v Európe.

Uskutočňuje sa postupná zmena organizačnej štruktúry spoločnosti, výrazné personálne zmeny však letisková spoločnosť v najbližšom období neplánuje. Pre Uviedol to hovorca bratislavského letiska Matúš Hrabovský.

Poukázal na to, že pandémia nového koronavírusu má globálne na letecký sektor bezprecedentne negatívny vplyv, pravdepodobne najväčší od vypuknutia druhej svetovej vojny. Lety z/na územie Slovenskej republiky boli od marca 2020 úplne zakázané na tri mesiace.

Následne boli až do polovice septembra povolené iba lety do vybraných krajín, ktoré však boli sprevádzané prísnymi opatreniami na hraniciach.

"Tieto faktory pre letisko predstavovali po rekordných rokoch 2018 a 2019 obrovský výpadok prevádzky. V súčasnosti sa prevádzka pomaly dostáva do normálu, letisko však stále ani zďaleka nedosahuje prevádzkové výkony z obdobia pred pandémiou," podotkol Hrabovský.

Zároveň priblížil, že postupne letecké spoločnosti obnovili už väčšinu pravidelných spojení, aj keď s nižšou frekvenciou letov v porovnaní s minulosťou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.