Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2021, 00:00

Na trh práce v roku 2030 sa pripravujeme už dnes

Na trh práce v roku 2030 sa pripravujeme už dnes
Zdroj: Dreamstime

Blíži sa ďalší významný míľnik tripartitného národného projektu „Sektorovo riadenými inováciami k efektívnemu trhu práce v Slovenskej republike“, ktorý spravuje a implementuje spoločnosť Trexima Bratislava, spol. s r. o. Stovky expertov, ktorí kooperujú v rámci 24 sektorových rád, vypracovali „Sektorové stratégie rozvoja ľudských zdrojov“ pre každý sektor hospodárstva v Slovenskej republike. Hlavným prínosom týchto dokumentov, okrem analýzy ľudských zdrojov a aktuálneho stavu každého zo sektorov, je zoznam opatrení, ktorých implementácia do vzdelávacieho procesu zabezpečí optimálnu štruktúru pracovnej sily v horizonte do roku 2030. A to v súlade s očakávaným vývojom na trhu práce, inováciami, novými technológiami a požiadavkami plynúcimi z Priemyslu 4.0.

Na tvorbe stratégií sa podieľali pracovné skupiny, v ktorých mali zastúpenie špičkoví vedci a výskumníci z vysokých škôl a zo Slovenskej akadémie vied, zástupcovia sektorových vzdelávacích inštitúcií, odborníci

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.