Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2021, 17:37 Aktualizované dňa 22.11.2021 o 19:13

Matovič chce zvýšiť zaočkovanosť seniorov. Ponúka im rekreačný bonus 300 eur

Minister financií sa bude s týmto návrhom uchádzať o podporu partnerov na dnešnej koaličnej rade.

Minister financií Igor Matovič chce zvýhodniť seniorov, ktorí sa dajú zaočkovať proti koronavírusu do 12. decembra tohto roka. Jeho cieľom je podpora domáceho cestovného ruchu. 

Pre ľudí starších ako 60 rokov navrhuje rekreačný a gastro bonus vo výške 300 eur. Bude sa dať preniesť na inú osobu a bude využiteľný do konca roka 2022.

Bonus má byť určený občanom, ktorí sa od 1. júla do 12. decembra tohto roka zaočkovali alebo sa zaočkujú. Keď niekto nebol zaočkovaný alebo bol do začiatku júla len druhou dávkou, mal by mať aj tretiu dávku.

"Potrebujeme pri týchto ľuďoch, ktorí nám najviac zomierajú a ktorí najviac zapĺňajú nemocnice, aby sa čím skôr zaočkovali treťou dávkou," skonštatoval minister.

Matovič chce toto opatrenie financovať z toho, čo štát ušetrí na poskytovaní zdravotnej starostlivosti týmto ľuďom v nemocniciach. Je prenositeľný aj na inú osobu, ktorá musí byť počas čerpania služby plne zaočkovaná. V prípade ľudí nad 60 rokov plné zaočkovanie predpokladá tri dávky.

"Chceme ten rekreačný a gastro bonus rozdeliť medzi ľudí, aby ho mohli čiastočne čerpať v reštauráciách, čiastočne, aby ho mohli čerpať na podporu domáceho cestovného ruchu, čiže v zariadeniach domáceho cestovného ruchu," priblížil Matovič.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.