Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2021, 09:43

Cestovný ruch na Slovensku: Počet ubytovaných hostí stúpol v septembri medziročne o šestinu

V septembri sa v slovenských hoteloch, penziónoch a v iných podobných zariadeniach ubytovalo takmer 440 727 ľudí.

Cestovný ruch na Slovensku: Počet ubytovaných hostí stúpol v septembri medziročne o šestinu
Zdroj: Flickr.com

Hotelom, penziónom a ďalším ubytovacím zariadením na Slovensku v septembri medziročne stúpol počet ubytovaných hostí o šestinu.

O štvrtinu ale zaostal oproti rovnakému obdobiu roku 2019, kedy krajina ešte nečelila dopadom koronavírusovej nákazy. Informoval o tom dnes štatistický úrad.

​Tento rok v septembri sa epidemická situácia na Slovensku začala znova výraznejšie zhoršovať a následné obmedzenia postihli aj hoteliérov.

Lepšie výsledky dosiahli slovenskí hotelieri v septembri najmä vďaka hosťom zo zahraničia, ktorí sa na celkovej návštevnosti ubytovacích zariadení podieľali viac ako 26 percentami.

Išlo síce o najväčší podiel od minuloročného prepuknutia koronavírusovej krízy, oproti minulosti bol ale počet zahraničných turistov na menej ako polovici východiskového stavu.

V septembri sa v slovenských hoteloch, penziónoch a v iných podobných zariadeniach ubytovalo takmer 440 727 ľudí. Za prvé tri tohtoročné štvrťroky to potom bolo 2,24 milióna hostí, čo medziročne znamená pokles o 24,2 percenta.

Cestovný ruch na Slovensku patrí v súvislosti s Covidom-19 k najviac zasiahnutým sektorom ekonomiky. Karanténne obmedzenia poznamenali fungovanie ubytovacích zariadení už skôr v tomto roku počas silnej druhej vlny pandémie a následne aj na jeseň po výraznom zhoršení epidemickej situácie.

Teraz vo viac ako dvoch tretinách okresov v krajine, ktoré sú zaradené v najvyššom stupni epidemického rizika, hoteliéri nesmú ubytovávať turistov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.