Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2021, 11:33

Slováci chcú spustiť výrobu batérií pre autá budúci rok, linku dodá čínska firma

Výrobná kapacita prvej linky dosiahne cez 260-tisíc batériových článkov ročne.

Slováci chcú spustiť výrobu batérií pre autá budúci rok, linku dodá čínska firma
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Prvú linku na výrobu batérií pre elektromobily získa slovenská firma InoBat Auto od čínskeho dodávateľa Wuxi Lead. Oznámil to dnes InoBat, hodnotu transakcie však nezverejnil.

​So začatím produkcie batérií v továrni na západe Slovenska počíta na konci budúceho roka. InoBat Auto predtým uzavrela s českou firmou SOR Libchavy dohodu o vývoji a dodávkach batérií do autobusov.

"Jednotlivé časti pilotnej linky by mali na Slovensko doraziť na prelome druhého a tretieho kvartálu 2022. Následne sa budú tieto časti linky montovať, pričom výroba by mala začať do konca roku 2022," uviedol v tlačovej správe spoluzakladateľ InoBat Auto Marián Boček. Výrobná kapacita prvej linky dosiahne cez 260-tisíc batériových článkov ročne.

Wuxi Lead je podľa InoBatu popredným svetovým výrobcom novej generácie zariadení pre priemysel, ktorý v minulosti dodal linky aj výrobcom automobilov Nissan, Tesla a Volkswagen.

InoBat Auto má vývojové centrum vo Voderadoch neďaleko Trnavy. Podľa skorších informácií sa chce zamerať na výrobu batérií podľa zadania zákazníkov. Dohodu o vývoji a dodávkach batérií do autobusov SOR Libchavy uzavrel InoBat Auto v apríli, pre firmu išlo o prvý kontrakt svojho druhu.

Za spoločnosťou InoBat Auto stojí konzorcium investorov a technologických firiem. K partnerom InoBatu patrí aj česká energetická spoločnosť ČEZ. Na svoj projekt InoBat Auto predtým získal stimuly od vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.