Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2007, 20:04

Predsedom SMK sa stal Pál Csáky

Pál Csáky sa stal predsedom Strany maďarskej koalície. Rozhodli o tom dnes delegáti VIII. kongresu SMK v Komárne. Získal o 14 hlasov viac ako jeho protikandidát, doterajší predseda strany Béla Bugár.
+ anketa v článku
+ aktualizované

Pál Csáky sa stal predsedom Strany maďarskej koalície (SMK). Rozhodli o tom dnes delegáti VIII. kongresu SMK v Komárne. Získal o 14 hlasov viac ako jeho protikandidát, doterajší predseda strany Béla Bugár. Vydaných bolo 325 hlasovacích lístkov, platných bolo 324. Pála Csákyho podporilo 169 hlasujúcich, Bugár získal podporu 155 delegátov kongresu.

Zástupca predsedu Strany maďarskej koalície (SMK) sa stal József Berényi. Zároveň bude zodpovedný ako podpredseda za oblasť zahraničia. Za predsedu Republikovej rady delegáti VIII. Kongresu zvolili Ivána Farkasa. Podpredsedom sa stal ďalej predseda poslaneckého klubu Gyula Bárdos. Miklósa Duraya zvolili za podpredsedu zodpovedného za stratégiu strany. Podpredsedníčkou pre kultúru sa stala Ágnes Biró. Podpredsedom pre hospodárstvo a regionálny rozvoj sa stal Pál Farkas, pre školstvo a vzdelávanie László Szigeti, pre pôdohospodárstvo a životné prostredie László Miklós, pre sociálne veci Klára Sárközy, pre verejnú správu István Zachariaš a pre zdravotníctvo Imre Hugyivár.

Článok bol aktualizovaný:
+ posledný odstavec
+ súvisiace odkazy
+ anketa

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.