Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2021, 21:24

Slovenského vína bude tento rok menej. Pôjde však o výnimočný ročník, hovoria vinári

Pokles objemu produkcie vína na Slovensku v porovnaní s minulým rokom sa odhaduje na úrovni 10 percent.

Slovenského vína bude tento rok menej. Pôjde však o výnimočný ročník, hovoria vinári
Zdroj: visit-hungary.com

Slovenského vína bude tento rok menej. Uviedol to Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska. Tento ročník však podľa zväzu slovenskí vinári avizujú ako výnimočný.

"Úroda bola mimoriadne vysokej kvality, ale dosahovala oveľa nižšie výnosy, pod ktoré sa podpísalo v niektorých lokalitách práve sucho. Pokles objemu produkcie vína na Slovensku v porovnaní s minulým rokom sa očakáva na úrovni 10 percent," spresnil zväz.

Tohtoročný nedostatok zrážok síce zredukoval výnosy, ale ako keby skoncentroval kvalitu. Teplejšie obdobie počas leta prispelo k adekvátnemu vyzrievaniu hrozna, chladné noci zasa pomohli udržať kyseliny a dlhá príjemná jeseň, ktorá umožnila vyzrieť hroznu do úplnej zrelosti, pomohli k výbornému zberu bielych aj modrých odrôd.

Tlak múčnatky znalí vinohradníci podľa zväzu vinárov ustáli, a tak v jeseni sa zberalo zdravé, dokonale vyzreté hrozno najvyššej kvality.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.