Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2021, 14:00

Ministerstvo financií pracuje na návrhu, ktorý má upraviť podobu Matovičových očkovacích poukazov

Pôvodné poukazy v hodnote 500 eur na vymedzené účely by sa mali zmeniť na 300 eur a vyplácať by sa mali v hotovosti pri tretej dávke vakcíny.

Ministerstvo financií pracuje na návrhu, ktorý má upraviť podobu Matovičových očkovacích poukazov
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ministerstvo financií momentálne pracuje na pozmeňovacom návrhu k novele zákona, ktorá hovorí o finančnom príspevku pre ľudí nad 60 rokov za očkovanie. Informoval o tom v stredu na parlamentnom finančnom výbore štátny tajomník rezortu financií Ľuboš Jančík.

Avizoval, že materiál by mal byť predložený na prerokovanie v pléne parlamentu, keďže Národná rada by v stredu mala začať rokovanie o 14. hodine práve návrhom zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením choroby Covid-19. Podľa štátneho tajomníka by mal mať pozmeňovací návrh do dvoch strán.

​Zároveň priblížil, že bude treba nejakým spôsobom pomôcť gastrosektoru. Skonštatoval, že sa riešia aj možnosti, či pomôcť tomuto sektoru cez zmenu v sadzbe dane z pridanej hodnoty. Prihováral by sa však skôr za jednoduchšiu pomoc.

Minister financií Igor Matovič v utorok predstavil kompromisný návrh v prípade poukazov za očkovanie pre seniorov. Pôvodné poukazy v hodnote 500 eur na vymedzené účely by sa mali zmeniť na 300 eur a vyplácať by sa mali v hotovosti pri tretej dávke vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Tieto peniaze by mohli použiť na ľubovoľný účel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.