Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2017, 16:58

Česká sieť lekární Pilulka posilnila svoju pozíciu na Slovensku

Obe strany nechceli hodnotu transakcie komentovať.

Česká sieť lekární Pilulka posilnila svoju pozíciu na Slovensku
Zdroj: Pavol Funtál

Lekárenská sieť kamenných predajní a e-shopu Pilulka Lekárny posilňuje na Slovensku. Stáva sa najväčšou slovenskou on-line lekárňou. Česká firma kúpila 100-percentný podiel v slovenskej firme Herbia. Tej patrí internetová lekáreň Pilulka24.sk. Obe strany nechceli hodnotu transakcie komentovať.

"Nákup tejto spoločnosti nám strategicky zapadá do služieb, ktoré Pilulka.sk ponúka na Slovensku už teraz," uviedol Martin Kasa, spolumajiteľ spoločnosti Pilulka Lekárny. Pilulka24.sk patrí k prvým internetovým lekárňam na Slovensku a je treťou najväčšou on-line lekárňou na trhu. Internetový predaj spustila pred viac než piatimi rokmi. E-shop ponúka voľne predajné lieky, doplnky stravy a kozmetické výrobky. Prevádzkuje aj kamennú lekáreň v Bratislave.

Spoločnosť Pilulka Lekárny už teraz vlastní firmu Top-Farma, ktorá má pod sebou viac než 50 lekární po celom Slovensku. Pred tromi mesiacmi Pilulka na Slovensku spustila prvé vlastné kamenné lekárne pod označením Pilulka Lekáreň.

Firma očakáva, že na Slovensku dosiahne v roku 2018 tržby vo výške 10 miliónov eur. "V nasledujúcich mesiacoch plánujeme najmä konsolidáciu aktivít na Slovensku," uviedol Kasa.

Trojka na českom lekárenskom trhu má za sebou najúspešnejší rok vo svojej histórii. Kým vlani vlastné tržby dosiahli 480 miliónov Kč (18,64 milióna eur), tento rok sa budú pohybovať v pásme 600 až 700 miliónov Kč.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.