Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2017, 22:34

Vianočný výpredaj na Alze je ako vymyslený. Ceny sú často nereálne

Visiaci zámok pôvodne za 190 eur, sada kufrov pôvodne za 3 500 eur alebo sušič topánok v zľave 82 percent. Všetko vyzerá ako obyčajný trik.

Vianočný výpredaj na Alze je ako vymyslený. Ceny sú často nereálne
Zdroj: HN archív

Alza rovnako ako ostatné obchody začala s povianočným výpredajom. Na tom by nebolo nič zvláštne, až na ceny niektorých produktov. Alza totiž ukazuje, že zľavnila napríklad visiaci zámok zo 190 eur na 5 eur. Až absurdná 97 percentná zľava na rozbalený produkt. 

Za cenu 190 eur by ste kúpili dvojicu profesionálnych hrubých zámkov z ocele, nie malý visiaci zámok. Čo je aj pravda. Stačilo dať produkt vyhľadať na internete a dozvedeli sme sa, že sa predáva za asi 10 eur. Nový. Rozbalený ho Alza dáva na predaj za 5 eur. 

Podobne sme našli na Alze viacero produktov na prvý pohľad s neodolateľnou zľavou. Napríklad bezdrôtová myš zľavnená zo 150 eur na 12 eur (reálna cena asi 13 eur), nepremokavé rukavice zo 490 eur na 17 eur (reálna cena približne rovnako 17 eur) alebo sada kufrov (už používaná) na motorku z 3 690 na 115 eur (skutočná cena nových je asi 130 eur).

Jednoducho ceny vyzerajú byť ako nadhodené, aby po „zvláštnej“ zľave vyzerali produkty neodolateľne. Zákazník si tak myslí, že ušetrí, ale v skutočnosti možno minie aj viac peňazí. 

Zaujímavosťou je však fakt, že Alza predáva svoje produkty mimo Slovenska. Napríklad v Nemecku či Maďarsku. Našli sme si jeden rovnako mimoriadne zľavnený tovar a pozreli sme sa, koľko by zaň Alza chcela v Nemecku. 

Zdroj: HN Archív

Bol to obyčajný nový sušič topánok. Pôvodne vraj za 439 eur, teraz za cenu 79,90 eur. Ak si zadáte rovnaký produkt do nemeckej Alzy, zrejme zostanete v šoku. Za rovnaký produkt chce Alza v Nemecku 17 eur.

O to, čo spôsobuje fakt, že Alza má vo svojom e-shope nereálne ceny produktov, respektíve prečo stojí sušič topánok na Slovensku o vyše 60 eur viac aj po mimoriadnej 82-percentnej zľave, sme sa opýtali aj Alzy. Aktuálne čakáme na stanovisko. 

Môže ísť aj o chybu Alzy pri prepočte českých korún na eurá.  

Podozrivú zľavu si však vždy na internete overte. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.