Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2017, 00:00

Obuvníka nahradí robot. Slováci odmietajú umelé materiály

Obuvníka nahradí robot. Slováci odmietajú umelé materiály
Zdroj: Reuters

Módny priemysel tento rok žil návratom retra - ligotom 70. rokov aj šušťavými bundami či teniskami z rokov deväťdesiatych. Zároveň uplynulý rok predznamenal, ako by šatníky spotrebiteľov mohli vyzerať v blízkej budúcnosti, v ktorej namiesto trendov nastúpia inovácie. 

Ako byť šetrnejší k prírode či ako robotmi nahradiť nákladnú prácu ľudských rúk. Tak by sa dali zhrnúť dôležité módne počiny uzatvárajúceho sa roku. Dizajnéri predznamenali, čo by spotrebiteľovi mohlo prísť vhod v niekoľkých nasledujúcich rokoch. A netýka sa to len ďalších športových búnd, ktoré by sa stali ešte chytrejším zvrškom, ale aj takých odevov, ktorým sa nové prístupy skôr vyhýbajú. Napríklad oblečenia pre deti. „Vyrastú z neho za pár mesiacov,“ posťažoval sa v júli Ryan Mario Yasin, študent londýnskej Royal College of Art, dizajnovému portálu Dezeen. „Napriek tomu ich obliekame do miniatúr dospelého oblečenia, namiesto aby sme ho navrhli poriadne,“ vyhlásil nie ako pyšný otec batoľaťa, ale ako prekvapený strýko. Pre

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.