Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2018, 00:00

Štát chce vytlačiť z nášho trhu neekologické palivá

Rezort financií od nového roka zdvihol spotrebnú daň na benzín i naftu, ktorá neobsahuje biomasu.

Štát chce vytlačiť z nášho trhu neekologické palivá
Zdroj: Reuters

Cena pohonných látok sú neustále pod drobnohľadom. Od nich sa totiž vždy odvíja zdražovanie zvyšných tovarov či služieb, ktoré okamžite pociťujú firmy i spotrebitelia. Cena nafty i benzínu závisí hlavne od geopolitickej situácie v regiónoch ťažiacich ropu, nálad na svetových burzách i od prístupov jednotlivých krajín a spotrebných daní, ktoré na komoditu uvaľujú, aby získali čo najviac peňazí do rozpočtu.

Rovnako je to aj v prípade Slovenska, ktoré navyše od prvého januára zvyšovalo spotrebnú daň z benzínu i nafty. Zmena sa však týka iba palív, ktoré neobsahujú bioetanolovú zložku. Naopak, palivám s požadovaným objemom biomasy bude ponechaná zvýhodnená sadzba. Štát sa podľa vlastných slov týmto krokom snaží o úpl

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.