Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2018, 00:01

Neďaleko Kuchajdy v Bratislave vyrastie nový komplex. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Celkové náklady na výstavbu sa majú podľa investora pohybovať na úrovni 47 miliónov eur.

Neďaleko Kuchajdy v Bratislave vyrastie nový komplex. Pozrite sa, ako bude vyzerať
Zdroj: EIA/Merius

V bratislavskom Novom Meste plánujú v blízkosti železničnej stanice postaviť polyfunkčný objekt Tomášikova neďaleko známeho jazera Kuchajda.

S výstavbou plánuje bratislavský investor Merius začať v auguste, ukončenie stavebných prác predpokladá do decembra 2020.

Nový polyfunkčný objekt

Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Polyfunkčný objekt má vyrásť v priestore pred Železničnou stanicou Bratislava - Nové Mesto.

​Dotknutý pozemok je zo severovýchodnej strany ohraničený železničnou stanicou, z východnej strany budovou i zásobovacím dvorom expedičného strediska Slovenskej pošty a zo severozápadnej strany obratiskom električkovej trati. V tesnej blízkosti je Tomášikova ulica.

Plánovaná stavba má pozostávať z dvoch samostatných polyfunkčných objektov, ktoré majú spoločnú podzemnú časť. "Ide o dve hmotovo rovnaké stavby s označením Polyfunkčný objekt Semiramis, blok A a Polyfunkčný objekt Semiramis, blok B," píše sa v zámere.

Priestor medzi polyfunkčnými objektmi je riešený ako otvorený verejný priestor s parkovou úpravou, ktorý prepája obchodné a stravovacie prevádzky v pasážach oboch blokov.

Takmer 50 miliónov

Polyfunkčný komplex má mať celkovo tri podzemné podlažia a 14 nadzemných podlaží, ktoré od úrovne piateho nadzemného podlažia terasovito ustupujú. Statická doprava bude riešená v podzemnej garáži, navrhovaných je 474 stojísk.

Prevládajúcou funkciou polyfunkčného komplexu má byť prechodné a trvalé bývanie.

Chýbať by tu nemali ani obchodné, stravovacie a voľnočasové prevádzky.

Celkovo v polyfunkčnom komplexe Semiramis plánujú 84 apartmánov, 80 štúdií a 114 bytových jednotiek. Celkové náklady na výstavbu sa majú podľa investora pohybovať na úrovni 47 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.