Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2018, 00:00

Poistná daň zasiahne viac zmlúv ako odvod

Finančné inštitúcie zaskočilo, že oproti pôvodnej debate sa má zaťaženie rozšíriť aj na životné produkty.

Od októbra majú poisťovne platiť daň z väčšiny zmlúv, vyplýva to z predloženého návrhu zákona. Už v súčasnosti platia dva odvody, pričom jeden má zaniknúť. Ministerstvo financií argumentuje, že zaťaženie pri niektorých produktoch sa dokonca zníži. HN prinášajú odpovede na najdôležitejšie otázky.


Ako sú poisťovne zaťažené v súčasnosti?
Poisťovne spolu s ďalšími subjektmi platia takzvaný osobitný odvod z podnikania v regulovaných odvetviach. Ministerstvo financií koncom roku 2016 sadzbu zdvojnásobilo. Stanovená je ako 0,00726 násobku hospodárskeho výsledku z regulovaných činností. „Odvodom reagujeme na nedokonalosť regulácie a na to, že firmy, ktoré ho platia, pôsobia v prostredí, kde d

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.