12.01.2018, 14:14 Aktualizované o 16:41, 12.01.2018

Slovenskú legendu kúpili Gréci. Za výrobcu Indulony dali 8,5 milióna

Grécka spoločnosť kúpila výrobcu Indulony za 8,5 milióna eur.

Slovenskú legendu kúpili Gréci. Za výrobcu Indulony dali 8,5 milióna
Zdroj: HNtelevízia

Skupina Sarantis, ktorá vyrába kozmetiku a výrobky pre domácnosti, dokončila prevzatie značky Indulona. Grécka skupina kúpila 100-percentný podiel firmy Saneca Trade a jej slovenskú a českú pobočky. Hodnota transakcie je 8,5 milióna eur. Firma to uviedla vo vyhlásení pre burzu.

Predaje značky Indulona v Česku a na Slovensku vlani dosiahli podľa odhadov firmy sedem miliónov eur. "Akvizícia, ktorá zapadá do nášho plánu expanzie, obohatí portfólio značiek skupiny, posilní jej pozíciu na trhu a ďalej podporí pôsobenie skupiny v regióne," uviedla firma vo vyhlásení.

Portfólio spoločnosti zahŕňa značky vlastné kozmetiky STR8, C-THRU, B.U. a ELODE, či vlastné produkty potrieb do domácnosti FINO, KORUNKA a TUB.O.FLO. Sarantis Grécko, materská spoločnosť skupiny Sarantis, je na aténskej burze od roku 1994.

Indulona patrí medzi značky s jednou z najdlhších tradícií na česko-slovenskom trhu - ide o značku so sedemdesiatročnou históriou. Zároveň ide o najpopulárnejšiu značku a číslo jedna v predajoch v kategórii starostlivosti o ruky ako na Slovensku, tak aj v Česku.

Grécka firma Sarantis vznikla v roku 1930. Sarantis Group v roku 2014 kúpila aj českú značku Astrid, ktorej história siaha do roku 1847. Značka má silnú trhovú pozíciu najmä v oblasti starostlivosti o pery, ochrany pred slnkom a starostlivosť o chodidlá.

Pozrite si príbeh Indulony, ktorá je dodnes svetovým unikátom.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.