Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2018, 19:34

V Petržalke vyrastie komplex za 90 miliónov. Počíta sa aj s novým hotelom (vizualizácie)

Hlavný vstupný bod do navrhovaného areálu bude orientovaný z Kopčianskej ulice. Celkové náklady na výstavbu sú odhadované na 90 miliónov eur.

V Petržalke vyrastie komplex za 90 miliónov. Počíta sa aj s novým hotelom (vizualizácie)
Zdroj: EIA/Fundus Project

V bratislavskej Petržalke, v tesnej blízkosti Kopčianskej ulici, plánuje vybudovať investor Fundus Project polyfunkčnú zónu, ktorá zahŕňa bývanie, prechodné ubytovanie či občiansku vybavenosť.

Začatie výstavby prvej etapy sa predpokladá v roku 2020 a ukončenie v roku 2025, následne chce spustiť investor aj druhú etapu výstavby. Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

​Pozemok, na ktorom sa má stavať, susedí s Kopčianskou ulicou, s poľnohospodársky využívanými plochami a s areálom vojenského cintorína. Plocha riešeného územia je o výmere 89 613 metrov štvorcových.

Hlavný vstupný bod do navrhovaného areálu bude orientovaný z Kopčianskej ulice. Celkové náklady na výstavbu sú odhadované na 90 miliónov eur.

"Primárnou funkciou navrhovaného polyfunkčného komplexu má byť bývanie trvalého charakteru a prechodného ubytovania, realizované v nízkopodlažných bytových domoch, v menšej miere v mestských vilách a objektmi slúžiacimi pre prechodné ubytovanie," píše sa v zámere. Investor ráta aj s občianskou vybavenosťou, ktorú majú tvoriť najmä zariadenia obchodu a služieb, domova seniorov, internátu a predškolského zariadenia.

Chýbať by nemal ani hotel a penzión. Výhľadovo sa tu uvažuje aj s umiestnením zdravotného strediska.

V areáli plánujú pre motoristov vybudovať celkovo 2 100 parkovacích miest. Z toho 1 600 umiestnených v podzemnej parkovacej garáži a 500 na povrchu. Plochy zelene sú navrhované v prvom variante vo výmere celkom 18 846 metrov štvorcových a v druhom, ktorý sa odporúča realizovať, je 21 882 metrov štvorcových.

Investor tvrdí, že realizáciou tohto projektu dôjde v Petržalke k vybudovaniu nového moderného polyfunkčného komplexu pre širšie vrstvy obyvateľstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.