Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2018, 00:00

Distribútorov palív pretriedi nový predpis

Ministerstvo financií chce týmto krokom chce brániť daňovým únikom.

Distribútorov palív pretriedi nový predpis
Zdroj: Slovnaft

Novela zákona o spotrebnej dani bude zrejme znamenať aj „umieračik“ pre desiatky až stovky firiem, ktoré u nás pôsobia v oblasti distribúcie minerálnych olejov. Nová legislatíva totiž nastavila podmienky, ktoré by zo stoviek distribútorov pohonných látok mohli zanechať len približne desiatku z nich. Podľa nových pravidiel totiž objem ročných dodávok nastaví na minimálnu hranicu 30 miliónov litrov pohonných látok. Ak ho firma nesplní, bude musieť zvýšiť svoje základné imanie až na pol milióna eur, čo je pre mnohých malých hráčov takisto nesplniteľné. Tí tvrdia, že zrejme budú musieť so svojím podnikaním skončiť. Ministerstvo financií, z ktorého dielne novela zákona pochádza, sa však bráni. „Nesúhlasíme s vyjadreniami, že by novela zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja mala negatívny dosah na túto oblasť podnikania,“ uvádza v odpovedi pre HN rezort financií.

Nové podmienky
Finančná správa eviduje celkovo 458 distribútorov pohonných látok na trhu. Väčšina z nich sú subjekty, ktoré zásobujú iba malých odberateľov, ako sú dopravné firmy, poľnohospodárske družstvá či veľké staveniská. Podnikajú v malom a no

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.