Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2018, 08:40

Napätá situácia v spišskonovoveskom Embracu neustáva, odborári hovoria o štrajku

Napätá situácia vládne u tohto najväčšieho zamestnávateľa na Spiši už týždeň.

Napätá situácia v spišskonovoveskom Embracu neustáva, odborári hovoria o štrajku

Ani ďalšie kolo rokovaní v závere minulého týždňa neprinieslo riešenie v spišskonovoveskom závode Embraco. Spoločnosť sa stále nedohodla so zamestnancami na zvýšení platov a tí ostávajú v štrajkovej pohotovosti. Pre TASR to uviedol predseda základnej organizácie Odborového zväzu (OZ) KOVO Juraj Hojnoš.

„Štrajkovú pohotovosť neodvoláme, pokiaľ nebude podpísaná kolektívna zmluva. Dnes večer máme ďalšie vyjednávanie, pokiaľ ho vedenie nezruší, takže v utorok (16.1.) bude jasné, čo bude ďalej a či nevstúpime do ostrého štrajku,“ priblížil situáciu s tým, že v prípade štrajku plánujú aj protestný pochod, ako to bolo vlani po neúspešných rokovaniach s vedením fabriky na výrobu kompresorov a kondenzačných jednotiek.

Napätá situácia vládne u tohto najväčšieho zamestnávateľa na Spiši už týždeň. Pre štrajkovú pohotovosť sa jeho zamestnanci rozhodli po tom, čo postup kolektívneho vyjednávania nejde podľa ich predstáv. Základnou požiadavkou je zvýšenie miezd o 10 percent a forma 13. a 14. platu. V súčasnosti tu pracuje približne 2400 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.