Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2018, 18:00

Zhotoviteľ tunela Višňové je o krok bližšie k pokute

Oprávnenosť nároku na pokutu posúdi nezávislý stavebný dozor.

Zhotoviteľ tunela Višňové je o krok bližšie k pokute
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Na konci minulého roka sa mali stretnúť v strede tunela Višňové robotníci z oboch jeho koncov. Taliansko-slovenskému združeniu Salini Impregilo a Dúha sa však tento cieľ nepodarilo splniť v stanovenom termíne, za čo im hrozí dvojmiliónová pokuta.

Preto začala Národná diaľničná spoločnosť v týchto dňoch pracovať na podkladoch na začatie konania. „NDS v súčasnosti pripravuje oznámenie o nároku objednávateľa voči zhotoviteľovi,“ potvrdila pre HN hovorkyňa diaľničiarov Michaela Michalová. Celý proces ešte bude posudzovať externý stavebný dozor, ktorému chce NDS odoslať oznámenie do piatku tohto týždňa.

Salini Impregilo a Dúha pritom ešte minulý rok na jeseň žiadali o predĺženie termínu odovzdania tunela. Argumentovali tým, že geologické podložie je iné, ako ukazovali výsledky z prieskumnej štôlne.

„Kvôli zhoršenej geológii prichádza k strate každý mesiac 200 metrov oproti plánovanému výkonu v dobrej geológii,“ vysvetľovala na jeseň mediálna poradkyňa spoločnosti Dúha Helena Tomková.

Viac o téme sa dozviete v zajtrajších Hospodárskych novinách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.