Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2018, 00:00

Pokuta za Višňové sa môže počítať mesiace

Zvýšenú pozornosť celej výstavbe venuje aj ministerstvo dopravy. So zhotoviteľom si dohodlo harmonogram.

Pokuta za Višňové sa môže počítať mesiace
Zdroj: Pavol Funtál

Na konci minulého roka sa mali stretnúť v strede tunela Višňové robotníci z oboch jeho koncov. Taliansko-slovenskému združeniu Salini Impregilo a Dúha sa však tento míľnik nepodarilo dosiahnuť. Národná diaľničná spoločnosť preto pripravuje oznámenie o nároku objednávateľa stavby, ktoré pošle stavebníkovi. Inými slovami, diaľničiari začnú konanie, na ktorého konci hrozí združeniu pokuta vyše dva milióny eur. Cena celého projektu je 410 miliónov eur.

Do jej zaplatenia je však ďaleko. Rozhodnutiu totiž predchádza nezávislé skúmanie externého arbitra. „Stavebný dozor dá vyjadrenie v primeranej lehote po posúdení všetkých okolností, ktoré majú vplyv na nárok. Dá sa predpokladať, že je to otázka najbližších týždňov, respektíve mesiacov,“ povedala pre HN hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Zhotoviteľ na otázky HN do

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.