Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2018, 23:29

Na výstavbu D3 treba 740 miliónov, Érsek ich však nemá

Minister dopravy prisľúbil dokončenie diaľnice na Kysuciach do roku 2023.

Na výstavbu D3 treba 740 miliónov, Érsek ich však nemá
Zdroj: Pavol Funtál

Diaľnica D3 na Kysuciach má byť hotová do roku 2022. Vyhlásil to minister dopravy Árpád Érsek na stretnutí s jeho poľským kolegom. Na jednom úseku sa však ešte pracuje a ďalšie tri sú iba v procese prípravy. Zároveň tieto tri úseky by mali vyjsť na 740 miliónov, ktoré rezort nemá. Aj preto si odborníci myslia, že termín dokončenia celej D3 sa značne natiahne.


Aktivisti dosiahli milióny
„Máme to rozdelené do troch etáp a myslím si, že podľa našich plánov by sme mohli týchto 27 kilometrov ukončiť do roku 2022 – 2023. Hovorím to preto, lebo pripravenosť týchto úsekov je rôzna a sú to veľmi zložité úseky,“ vysvetlil v pondelok Érsek. Práve pre ich zložitosť si predseda Správnej rady Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Ondrej Matej nemyslí, že tento termín ministerstvo dodrží. Región je totiž kopcovitého charakteru a iba samotná výstavba bude trvať minimálne štyri roky. To je však iba jedna stránka problému. Matej up

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.