Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2018, 13:40 Aktualizované dňa 18.01.2018 o 15:03

Pellegrini naznačil, ako môžu vyzerať eurofondy po roku 2020

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu hovoril na brífingu o tom, ako budú vyzerať eurofondy po roku 2020.

Pellegrini naznačil, ako môžu vyzerať eurofondy po roku 2020
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Budúca kohézna politika Európskej únie (EÚ) by mala byť menej administratívne náročná, mala by cielenejšie smerovať do menej rozvinutých regiónov EÚ a častí členských krajín.

Povedal to vo štvrtok podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD) po stretnutí s eurokomisárkou pre regionálny rozvoj Corinou Cretu.

Eurokomisárka rokovala vo štvrtok s premiérom SR Robertom Ficom. Pellegrini pripomenul, že vláda schválila v stredu (17.1.) východiskovú pozíciu k politike súdržnosti EÚ po roku 2020.

"SR podporuje zachovanie významnej pozície kohéznej politiky v rámci budúceho viacročného rozpočtu po roku 2020," konštatoval s tým, že by mala byť aspoň jeho tretinou.

V prípade diskusie o zvýšení príspevkov členov EÚ do rozpočtu, je Slovensko ochotné diskutovať o možnom navýšení svojho príspevku, uviedol.

Ďalej povedal, že Slovensko chce hrať aktívnejšiu úlohu pri diskusiách v EÚ a je presvedčené, že kohézna politika musí ostať hlavnou investičnou politikou EÚ. Dodal, že v tomto programovom období bolo investovaných v rámci kohéznej politiky približne 350 miliárd eur z národných rozpočtov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.