Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2018, 00:00

Na východ ide obchodné centrum za milióny eur

Zákazníci budú nakupovať v takmer 50 nových predajniach.

Na východ ide obchodné centrum za milióny eur
Zdroj: Dreamstime

Obchody s módou či potravinami nepribúdajú len v Bratislave. Aj ľudia na východnom Slovensku budú mať väčšie možnosti nakupovania. V Michalovciach totiž pribudne za takmer dve desiatky miliónov nové obchodné centrum Town shopping center s takmer 50 prevádzkami. Okrem toho developer pridá sedempodlažný parkovací dom.


Zámer nových prevádzok sa aktuálne posudzuje z hľadiska vplyvov na životné prostredie. Začiatok výstavby je naplánovaný na leto a prvý zákazník by mohol obchody navštíviť v novembri 2019. Bude to tak prvé moderné nákupné stredisko priamo v centre mesta. „Z odboru starostlivosti o životné prostredie sme dostali žiadosť o zverejnenie zámeru,“ tvrdí vedúca odboru výstavby Mestského úradu Michalovce Anna Mrázová. Vyjadriť sa k projektu je však podľa nej skoro. Podľa zverejneného zámeru by developer mal do tohto projektu naliať 18 miliónov eur.


Problém s obsadenosťou
Expert na nehnuteľnosti Alexander Krajňak zo spoločnosti Re/Max však upozorňuje, že developer môže mať problém obsadiť jednotlivé priestory obchodmi. „Napríklad aj v Eurovei zívali vrchné poschodia prázdnotou, a to je nákupné centrum v Bratislave, kde je nákupný potenciál vyšší,“ tvrdí odborník. Dodáva však, že veľa závisí od

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.