Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2018, 22:50

Legendárny rožňavský Kaltenecker vyrába dlhy. Aj napriek súdnemu zákazu

Remeselný pivovar z Rožňavy – Kaltenecker – v roku 2016 úspešne prešiel reštrukturalizáciou.

Legendárny rožňavský Kaltenecker vyrába dlhy. Aj napriek súdnemu zákazu
Zdroj: Archív HN

Záchranný plán, ktorý odklepli veritelia firmy i košický súd, pritom garantuje splátky starých záväzkov a priebežnú úhradu tých nových. Jeho riadne plnenie preto generovanie nových dlhov nepripúšťa. Kaltenecker ich však napriek tomu vyrába. Kým v auguste 2017 dlhoval na sociálnom poistení 22 500 eur, aktuálne podlžnosť dosahuje sumu už 41 500 eur. Nedoplatok firmy narastá aj pri zdravotnom poistení, pri ktorom dlh predstavuje viac ako 15-tisíc eur. "Vzhľadom na to, že sa dlžník dostal do omeškania s úhradou splátok stanovených v súlade so záväznou časťou schváleného reštrukturalizačného plánu, plán sa stal neúčinným voči viacerým veriteľom dlž

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.