Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 00:00

Česi obsadili slovenský nápojový trh. Kúpili Pepsi

Transakciu musia ešte schváliť protimonopolné úrady dotknutých krajín. Jednotka na stredoeurópskom trhu očakáva rekordné tržby.

Česi obsadili slovenský nápojový trh. Kúpili Pepsi
Zdroj: Reuters

V nápojárskom segmente sa odohral významný obchod. Sladené nápoje Pepsi, Mirinda, 7Up, Gatorade, Mountain Dew, Lipton a Toma spolu s distribúciou zemiakových čipsov Lay´s a Cheetos menia na Slovensku, v Česku a Maďarsku majiteľa. Na tróne vystrieda nadnárodnú spoločnosť PepsiCo česká spoločnosť Karlovarské minerálne vody.

Koncom novembra sa o zmene vlastníckych štruktúr výrobcu iba špekulovalo. Včera českí nápojári informáciu potvrdili. Obchod by mal byť dokončený v prvej polovici tohto roku. Na jeho zavŕšenie totiž musia dať zelenú najskôr Róbert Turzaprotimonopolné úrady jednotlivých krajín. „Vďaka tejto akvizícii budeme schopní ponúknuť spotrebiteľom portfólio z najprémiovejších produktov. V Česku, Maďarsku i na Slovensku doplníme našu existujúcu ponuku pre Horeca segment o doteraz chýbajúcu kategóriu kolových nápojov,“ uvádza generálny riaditeľ spoločnosti Karlovarské minerálne vody Alessandro Pasquale.

Jednotka na stredoeurópskom trhu očakáva tržby na úrovni 315 miliónov eur. Karlovarské minerálne vody kúpia od nadnárodnej spoločnosti PepsiCo jej pobočku v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Dokopy tieto tri filiálky zarábali ročne nadnárodnému hráčovi PepsiCo viac ako 165 miliónov eur. Očakáva sa preto, že vďaka akvizícii im vzrastú tržby o polovicu a stanú sa najväčším dodávateľom minerálnych vôd a nealkoholických nápojov v týchto troch štátoch.

Prevzatím pobočiek získajú tri firmy s celkovo 900 zamestnancami a dvomi výrobnými závodmi, čím bude nápojársky koncern celkovo zamestnávať takmer dva a pol tisíca ľudí. Od spoločnosti PepsiCo prevezmú českí nápojári výrobu siedmich populárnych značiek sladených vôd

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.