Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 00:00

Milióny získala Dôvera odpustením dlhov

Zdravotná poisťovňa pohľadávky z účtovníctva vymazať nemôže, nebude ich však vymáhať. Ďalšiu amnestiu už nechystá.

Milióny získala Dôvera odpustením dlhov
Zdroj: TASR

Takmer milión ľudí na Slovensku má exekúcie. Môže ísť napríklad o nedoplatok v Sociálnej poisťovni, nesplatenú pôžičku či nezaplatenú pokutu za parkovanie či jazdu bez lístka, ktorá za roky narástla do astronomických výšok. A časť ľudí dlhuje aj zdravotným poisťovniam. Pre ne je často najrýchlejším spôsobom, ako tieto peniaze vymôcť, odpustenie časti dlhu. Podľa analytika INEKO Dušana Zachara im to môže v konečnom dôsledku priniesť aj viac peňazí. Takto vlani uvažovala aj súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorá  uskutočnila exekučnú amnestiu. Vyše štyritisíc poistencov ňou splatilo dva milióny eur.

Vyčkávanie dlžníkov

Situáciu im však trocha skomplikovali niekoľkomesačné debaty o exekučnej amnestii, na ktorej pracuje ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. „Zaznamenali sme váhanie dlžníkov, niektorí kalkulujú a čakajú, že im to splatí štát, čo nám v konečnom dôsled

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.