Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 00:00

Sporiteľne sa búria proti novele

Zmeny budú mať podľa nich zásadné negatívne dosahy na systém sporenia.

Sporiteľne sa búria proti novele
Zdroj: Marek Kmeť

„Navrhovaná zmena zákona spôsobí úplný opak toho, čo tým chce štát dosiahnuť.“ Aj takáto je reakcia predsedu Predstavenstva ČSOB stavebnej sporiteľne Radomíra Kašiara na novelu zákona o stavebnom sporení z dielne ministerstva financií. Sporiteľne nesúhlasia ani s jedným bodom návrhu a považujú ho za neakceptovateľný.

Jednou zo zmien, ktoré ma novela priniesť, je zúženie okruhu poberateľov na plnoleté osoby. Podľa sporiteľní ide o antisociálny a diskriminačný krok. „Obmedzenie na základe veku je v úplnom rozpore so snahou celej spoločnosti podporovať bývanie pre mladých. Štát tak nehodlá podporovať sporenie pre deti a umožniť im v 18. roku veku mať dostatok financií na vlastné bývanie,“ tvrdí predseda Predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne Imrich Béreš. Stavebné sporiteľne majú aktuálne približne 150-tisíc klientov, ktorí sú neplnoletí.

Ministerstvo financií to rázne odmieta. „Stavebné sporenie sa prevažne využíva na rekonštr

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.