Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 00:00

Dúhe teraz škodia dodávatelia

Stavebná spoločnosť Miroslava Remetu sa od nového vyšetrovania kriminálnej agentúry dištancuje.

Dúhe teraz škodia dodávatelia
Zdroj: Pavol Funtál

Desiatky firiem a štyri milióny eur. Také je predbežné vyčíslenie škôd z daňových trestných činov, pre ktoré podala Finančná správa podnet na ďalšie konanie Národnej kriminálnej agentúre. Medializované vyšetrovanie firmy Dúha, ktoré riešila Finančná správa vlani v máji, sa podľa spoločnosti nového konania netýka. Problém však môže byť pri jej subdodávateľoch.


Čoho sa týka aktuálne vyšetrovanie?
Daňových podvodov v hodnote približne štyroch miliónov eur. Finančná správa podala podnet na trestné stíhanie Národnej kriminálnej agentúre – z daňových trestných činov sú podozrivé desiatky firiem, zoznam konkrétnych prešetrovaných spoločností zatiaľ zverejnený nie je. Jedna spoločnosť sa však v súvislosti s prípadmi predsa spomína – firma Dúha, a. s., podnikateľa Miroslava Remetu, ktorá spolu s talianskou firmou Salini Impregilo stavia najdlhší a najkľúčovejší tunel na Slovensku – 7,5-kilometrové Višňové za 410 miliónov eur. Finančná správa ju totiž v podobnom prípade vyšetrovala už vlani.


Scenárov o tom, čo sa štátu na Dúhe nemusí pozdávať, je viacero. Problémy môžu mať najmä v súvislosti so subdodávateľmi – objavilo sa totiž niekoľko prípadov, keď sa subdodávatelia na súdoch domáhali vyrovnania nesplatených faktúr zo strany Dúhy, alebo keď štát vyšetroval podozrenie z trestného činu pri spotrebných daniach kvôli podvodom s olejmi a pohonnými látkami.


Aké je stanovisko spoločnosti Dúha?
Spoločnosť Dúha poprela, že by sa aktuálny prípad vzťahoval aj na ňu. HN informovali, že proces kontrol zo strany Finančnej správy po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.