Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2018, 00:00

Letisko Sliač siaha na Wizz Air cez pravidelnú linku

Maďarský nízkonákladový prepravca lieta zatiaľ z Bratislavy, Košíc a Popradu.

Nízkonákladový prepravca od našich južných susedov sa už na Slovensku udomácnil. O tom, že to maďarský Wizz Air so Slovenskom myslí vážne, svedčí aj jeho záujem o letisko Sliač na strednom Slovensku. „Na letisku sme už mali „inšpekciu“ z Wizz Airu, rokovania sa zatiaľ odložili na tento rok. Pomocou honorárneho konzula z Bieloruska riešime aj pravidelnú linku spoločnosti Belavia,“ hovorí pre HN riaditeľ letiska Sliač Roland Schaller.

​Šéf letiska tvrdí, že Sliač má na to, aby dokázal prevádzkovať celoročne aj pravidelné letecké linky. Wizz Air by podľa neho mohol byť úspešný s linkou do Veľkej Británie, v ktorej žijú a pracujú tisícky obyvateľov regiónu a širšieho okolia.

Obsluhovať pravidelnú linku však nie je také jednoduché ako pri charterových letoch cez leto. Vyžaduje si to napríklad lepšie technické zabezpečenie. Letisko Sliač v súčasnosti nemá napríklad techniku na odmrazovanie lietadiel a ich štartovanie, no má v pláne si ju zakúpiť. „Robíme všetko pre to, aby bolo letisko pripravené z technicko-logistického hľadiska na pravidelnú leteckú linku,“ tvrdí Schaller.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.