Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2018, 00:00

Namiesto zápchy možno nasadnete na loď. Droba hľadá možnosti, ako zlepšiť dopravu v Bratislave

Novozvolený župan Juraj Droba chce za päť rokov v úrade stihnúť viac než jeho predchodcovia za 20 rokov.

V akom stave ste našli dopravu v Bratislave po nástupe do úradu župana?
Som tam necelé dva mesiace, teda niečo o tom už viem. Našli sme dopravu, ktorá nie je skutočne integrovaná. Našli sme organizáciu Bratislavská integrovaná doprava, ktorá má na starosti byť aktívna a aktívne určovať pravidlá hry. To sa zatiaľ nedeje a mám dojem, že tá organizácia ide v závese aj kvôli tomu, že nie veľmi dobre komunikoval magistrát so samosprávnym krajom. Samotná situácia v doprave je taká, ako ju všetci obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja veľmi dobre poznajú a zažívajú na vlastnej koži každý deň. Je veľmi neuspokojivá.


Máte už človeka, ktorý dopravu, ktorá je veľkou boľačkou Bratislavčanov, bude riadiť?
Prvým veľkým víťazstvom bola nominácia pani Alžbety Ožvaldovej za vicežupanku na dopravu. Ja sa veľmi teším, že táto skúsená komunálna politička, ktorá je známa tým, že vie veci dotiahnuť do konca, preberie časť zodpovednosti na svoje plecia. Teraz hľadáme vo verejnom výberovom konaní riaditeľa odboru dopravy. Z môjho pohľadu by to mal byť skôr manažér ako dopravný inžinier. Ale mal by to byť niekto, kto dokáže fakt dobre skĺbiť rôzne typy dopravy a vždy ved

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.