Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2018, 15:13

Mihók: Ak sa štát zbrojárom otočí chrbtom, už sa Slováci nebudú môcť vyhovárať na Havla

Súčasnému ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi Mihók jeho pozíciu nezávidí.

Mihók: Ak sa štát zbrojárom otočí chrbtom, už sa Slováci nebudú môcť vyhovárať na Havla
Zdroj: HN/Pavol Funtál

"Nezávidím súčasnému ministrovi obrany," povedal pre portál topky.sk v rozhovore o prezbrojovaní slovenskej armády predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók.

Podľa šéfa SOPK by nemala ísť snaha o vysúťaženie obrnených vozidiel v tendri na úkor slovenského priemyslu.

"Medzinárodný tender je jedna vec, podpora slovenskej ekonomiky druhá. Ak sa štát postaví domácim zbrojárskym podnikom chrbtom, môžeme byť svedkami ďalšej vlny konverzie. Z tejto sa však sektor nemusí spamätať. Už sa Slováci nebudú môcť vyhovárať na bývalého česko - slovenského prezidenta Václava Havla. Už si dýku do chrbta svojho priemyslu vrazia sami," vyhlásil Mihók v rozhovore.

Pri vyjadreniach o netransparentnosti pri obstarávaní armádnych vozidiel by bol opatrný. Mihók upozornil, že možností ako obstarať vojenskú techniku je viac. Taktiež sa domnieva, že slovensko-fínsky projekt smeruje k vývoju nového armádneho vozidla.

Zapojenie domáce priemyslu považuje za ekonomicky výhodnejšiu alternatívu pre Slovensko. "Čo je lepšie, než keď štát zadá objednávku samému sebe?" pýtal sa v Mihók v rozhovore. "Mnohí analytici zámerne zamlčujú fakt, že štát zveril projekt prototypu armádneho vozidla štátnemu zbrojárskemu holdingu DMD v Trenčíne," dodal.

Súčasnému ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi Mihók jeho pozíciu nezávidí, pretože "ak by vypísal medzinárodný tender a uspokojí kritikov, tak tí ho na druhý deň môžu označiť za hrobára slovenského zbrojárstva."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.