Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2018, 00:00

Šéfovia firiem očakávajú rast ekonomiky

Šéfovia firiem očakávajú rast ekonomiky
Zdroj: Dreamstime

Generálni riaditelia firiem vo svete sú tohto roku veľkí optimisti. Vyplýva to z prieskumu poradenskej spoločnosti PwC, na ktorom sa zúčastnilo 147 riaditeľov spoločností. Až 57 percent z nich očakáva zrýchlenie rastu svetovej ekonomiky, čo je najvyššia úroveň od roku 2012. Na Slovensku tretina lídrov v biznise počíta so zrýchlením rastu ekonomiky vo svete a viac ako polovica predpokladá, že rast sa nezmení. Slovenskí lídri veria v rast svojich firiem o niečo menej ako v minulom roku, ale stále veľmi veľa – až 79 percent z nich je presvedčených, že tržby ich firiem budú rásť. Viac ako polovica spoločností plánuje zvyšovať počty zamestnancov. Recesiu alebo hospodársku krízu očakáva o dva až päť rokov viac ako polovica riaditeľov.

Pozitívne očakávania sa odzrkadlili aj pri plánovaní znižovania nákladov, v predminulom roku totiž až sedem z desiatich šéfov očakávalo znižovanie nákladov, v minulom roku 40 percent a tohto roku len nieč

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.