Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2018, 00:00

Lesy v okolí Devínskej Kobyly si oddýchnu od ťažby dreva

Lesy v okolí Devínskej Kobyly si oddýchnu od ťažby dreva
Zdroj: Pavol Funtál

Lesy v oblasti Devínskej Kobyly a Vydrice si na chvíľu oddýchnu od intenzívnej ťažby dreva. Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky tu totiž začiatkom mesiaca pozastavil ťažbu v oboch oblastiach. Starostovia mestských častí Karlova Ves, Dúbravka a Devín otvoreným listom vyzvali rezort pôdohospodárstva a životného prostredia ku konaniu v situácii, ktorá občanov mesta trápi takmer každý rok. Žiadajú vylúčenie ťažby v prírodne významných lokalitách a vyššiu mieru starostlivosti o celý ekosystém. Pozastavenie je však len dočasným riešením problému.

Musia ju nahradiť
Na území Devínskej Kobyly mali podľa plánov lesníci tento rok vyťažiť vyše tritisíc kubických metrov dreva, čo je jedno percento z celkových zásob oblasti. Chýbajúci objem suroviny teraz bude musieť štátny podnik nahradiť na iných lokalitách. Kedy a či vôbec ťažbu v tejto oblasti obnovia, je však neznáme. „Definitívne riešenie bude cieľom ďalšieho rokovania medzi samosprávami, ochranárskymi združeniami, aktivistami, ministerstvom životného prostredia a ministerstvom pôdohospodárstva, pod ktoré patria štátne lesy. Tento termín zatiaľ nie je známy,“ uviedla hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Fo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.