Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2018, 22:44

Jedna z najlukratívnejších častí Bratislavy dostane novú tvár. Rovno pod Hradom

Najspustnutejšia oblasť v hlavnom meste sa dočká renovácie po 16 rokoch odkladania. Nový projekt by mal prepojiť hrad s nábrežím a bratislavské Korzo s Podhradím.

S prestavbou oblasti Vydrica by sa malo začať už tento rok. Na snímke pôvodná vizualizácia, ktorá bude dopracovaná.
Zdroj: Archív HN

Na snímke je pôvodná vizualizácia, ktorá bude dopracovaná.

Najspustnutejšia no i jedna z najlukratívnejších častí hlavného mesta. Tak by sme mohli označiť bratislavskú Vydricu rozprestierajúcu sa rovno pod Hradom. Začiatkom minulého storočia stálo na jej území viac ako 450 domov. Dnes však zíva prázdnotou. Už v 60. rokoch sa totiž začalo s jej búraním, no k oživeniu doposiaľ neprišlo, a tak oblasť čaká na projekt obnovy už viac ako 16 rokov.

S prestavbou tohto územia malo začať už v lete. Celkové náklady na výstavbu by podľa informácií HN mali presiahnuť 100 miliónov eur. „V zóne Vydrica pod Bratislavským hradom sme uzavreli dohodu o spolupráci so spoločnosťou Lucron Group. Cieľom je refreshnúť projekt, ktorý spojí hrad s nábrežím a bratislavské Korzo s Podhradím,“ tvrdí pre HN Juraj Rehák, zástupca spoločnosti Vydrica, ktorá je vlastníkom pozemkov.

Projekt predstavia čoskoro
Okrem iného by malo oproti pôvodným plánom prísť k zmenám. „V spolupráci s viacerými tímami architektov pripravujeme update projektu, ktorý rozšíri pešiu zónu v centre mesta a prepojí historické centrum s novou výstavbou na nábreží,“ konštatuje obchodný riaditeľ Lucron Development Peter Kavecký.

Projekt by mal byť prepracovaný a ver

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.