Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2018, 15:41

Bratislava zažije masívnu opravu ciest za 16 miliónov. Začína sa na Bajkalskej (mapa)

  • V Bratislave dá v tomto roku magistrát opraviť 100 kilometrov komunikácií za 16 miliónov eur.
  • S prácami chce mesto začať v marci na Bajkalskej ulici, a to v úseku od Prístavného mosta po križovatku Bajkalská-Trnavská.
Bratislava zažije masívnu opravu ciest za 16 miliónov. Začína sa na Bajkalskej (mapa)
Zdroj: Pavol Funtál

V Bratislave dá v tomto roku magistrát opraviť 100 kilometrov komunikácií za 16 miliónov eur. S prácami chce začať v marci na Bajkalskej ulici, a to v úseku od Prístavného mosta po križovatku Bajkalská-Trnavská.

Na štvrtkovom brífingu to oznámil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

V tomto roku čaká Bratislavu podľa primátora masívna oprava komunikácií. "Spolu s 50 kilometrami z roku 2016 a 50 kilometrami z roku 2017 bude mať hlavné mesto počas troch rokov opravených 200 kilometrov komunikácií," povedal Nesrovnal.

Mestské radiály
Zdroj: Mesto Bratislava

Hlavné ťahy aj cesty

​Ako spresnil, okrem hlavných ťahov sa budú opravovať aj cesty v každej mestskej časti. V Starom Meste sa opraví napríklad Brnianska a Cintorínska, v Novom Meste Račianska a Odborárska, v Petržalke Panónska, Dolnozemská či Mamateyova, v Rači Pri Vinohradoch a Púchovská, vo Vrakuni Hradská a vo Vajnoroch Roľnícka.

Oprava 100 kilometrov komunikácií vyjde na 16 miliónov eur, sedem miliónov dá mesto zo svojho rozpočtu a deväť miliónov eur je z dotácie od štátu. Primátor zároveň deklaroval plán hlavného mesta do konca roka 2021 kompletne vymeniť vozovku na deviatich hlavných bratislavských radiálach a troch spojniciach k týmto cestám. 

"Začíname na Bajkalskej, čo je reakcia hlavného mesta na to, že štát bude stavať diaľnicu D4 a rýchlostnú cestu R7. Práve tu sa bude totiž koncentrovať aj prvý nápor áut a vodičov," vysvetlil Nesrovnal.

Upozornenia pre vodičov

Väčšina opráv ciest sa bude podľa jeho slov realizovať v letných mesiacoch, magistrát chce čo najviac využiť prázdninové obdobie. Všetky práce by mali byť hotové najneskôr v októbri. V tomto roku plánuje samospráva opraviť aj zhruba desať kilometrov chodníkov a 25 ník na zastávkach MHD.

Vodiči budú pre práce na cestách musieť počítať aj s obmedzeniami. Informovať o nich bude mesto na svojom webe, sociálnych sieťach či cez dopravné a navigačné aplikácie.

Novinkou budú elektronické informačné tabule, ktoré umiestnia na dotknutých komunikáciách niekoľko dní pred spustením stavebných prác.

"Chceme aj týmto spôsobom upozorniť vodičov, odkedy sa bude na ceste pracovať a aby možno zvolili inú trasu alebo iný spôsob dopravy," podotkol Nesrovnal.

Oprava komunikácii
Zdroj: Mesto Bratislava

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.