Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2018, 00:00

Cesty v Bratislavskom kraji čakajú veľké rekonštrukcie

Hlavné mesto sa chystá obnoviť kľúčové ťahy, ktoré majú vplyv na dopravu v celom kraji.

Cesty v Bratislavskom kraji čakajú veľké rekonštrukcie
Zdroj: Pavol Funtál

Rok 2018 sa v hlavnom meste bude opäť niesť v znamení veľkých rekonštrukcií. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal koncom minulého týždňa oznámil, že magistrát dá opraviť 100 kilometrov komunikácií za 16 miliónov eur. S prácami chce začať v marci na Bajkalskej ulici, a to smerom od Prístavného mosta. „Začíname na Bajkalskej, čo je reakcia hlavného mesta na to, že štát bude stavať diaľnicu D4 a rýchlostnú cestu R7. Práve tu sa bude totiž koncentrovať aj prvý nápor áut a vodičov,“ informoval Nesrovnal. Opravy budú následne pokračovať aj v ostatných mestských častiach. V Starom Meste napríklad na Cintorínskej, v Novom Meste na Račianskej, v Petržalke na Panónskej a Dolnozemskej, v Rači Pri Vinohradoch, vo Vrakuni na Hradskej a vo Vajnoroch na Roľníckej.

Dlhšie kolóny
Situácia na Bajkalskej však podľa odborníka nie je ideálna už teraz a nepremyslené cestné obmedzenia j

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.