Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2018, 13:06

Sociálne balíčky betónujú ľudí v ich chudobe, takto zostaneme naveky montážnou dielňou, kritizoval vládu Sulík

Vláda podľa šéfa liberálov utlmuje tvorivosť ľudí stovkami opatrení a zároveň betónuje ľudí na nízkych mzdách.

Sociálne balíčky betónujú ľudí v ich chudobe, takto zostaneme naveky montážnou dielňou, kritizoval vládu Sulík
Zdroj: Marek Kmeť

Sociálne balíčky, ktoré predstavuje vláda, betónujú ľudí v chudobe.

Poznamenal to predseda SaS Richard Sulík v pondelok na tlačovej konferencii s tým, že s takouto politikou zostane Slovensko naveky montážnou dielňou.

​"Sociálne balíčky betónujú ľudí v ich chudobe. Sociálne balíčky sú na to, aby tých ľudí robili odkázanými na štát," podotkol Sulík, pričom dodal, že to, čo ľudia potrebujú, je práca.

Vláda podľa neho utlmuje tvorivosť ľudí stovkami opatrení a zároveň betónuje ľudí na nízkych mzdách tým, že dováža desaťtisíce ľudí zo zahraničia, ktorí sú ochotní pracovať za minimálnu mzdu.

Takáto politika je podľa predsedu SaS dlhodobo škodlivá. "Takto nedobehneme krajiny západnej Európy v životnej úrovni. Takto ostaneme naveky montážnou dielňou a tí, čo práve nebudú stáť pri páse, dostanú nejakú almužnu vo forme sociálneho balíčka," skonštatoval Sulík.

Vládna koalícia avizovala už druhý spoločný sociálny balíček, ktorý by sa mal dotknúť aj podnikateľského prostredia. Súčasťou prvého balíčka bolo zvýšenie príplatkov za prácu či zavedenie 13. a 14. platu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.