Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2018, 00:00

Na Žitnom ostrove vypukla nenápadná vojna. Kvôli kompe

Vodohospodárska výstavba upravila prednostný systém pre sťažnosti na zneužívanie.

Na Žitnom ostrove vypukla nenápadná vojna. Kvôli kompe
Zdroj: TASR

Na Malom Žitnom ostrove zúri medzi starostami šiestich obcí nenápadná vojna. Dôvodom jej vypuknutia je rozhodnutie štátnej Vodohospodárskej výstavby upraviť prednostnú jazdu na kompe, na ktorú majú nárok najmä občania Dobrohošte, Vojky a Bodíkov. Systém sa totiž zneužíval, čo potvrdili prakticky všetky zainteresované obce. Problém však nastane vo chvíli, keď sa pýtate, kto ho zneužíval. Štátny podnik ukazuje najmä na Vojku. Podľa jeho čísel má obec 468 obyvateľov a 381 povoleniek. „Z údajov vyplýva, že napríklad kým v obci Vojka boli žiadané povolenky takpovediac aj pre novorodencov, v ostatných obciach je to skutočne nižší počet obyvateľov,“ píše generálny riaditeľ štátnej firmy Daniel Kvocera obyvateľom obce a zároveň kritizuje starostu Vojky Donalda Állóa z toho, že odmieta spolupracovať.

Nechceli to všade
Álló však vidí vec celkom inak a tvrdí, že do systému nepridal žiadnu poznávaciu značku vozi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.