Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2018, 23:06

Slováci presadajú z autobusov do áut

Slovensko naskočilo na trend kupovania áut. Hromadná doprava pre nich prestáva byť atraktívna.

Dávame prednosť komfortu pred ekológiou. Vývoj situácie v doprave naznačuje, že kým cestujúcich v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy každoročne ubúda, autá sa u nás nakupujú v státisícoch. V roku 2016 do slovenských domácností pribudlo dvakrát toľko áut ako novonarodených detí. „Autá dávajú ľuďom pocit slobody a záruky, že sa skutočne dostanú presne tam, kam potrebujú. V prípade potreby môžu ľahko zmeniť plány a cieľ,“ povedal pre HN dopravný analytik Ján Bazovský. Pokles popularity MHD vidí práve v absencii spomínaných výhod. Vedenie Dopravného podniku Bratislava v súčasnosti pripravuje viacero projektov, ktoré majú pozitívne propagovať cestovanie hromadnými prostriedkami. „Podporíme verejnú dopravu komunikačnými aj inými marketingo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.