Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2018, 00:00

Od uchádzačov v Bratislave zamestnávatelia čakajú viac

V hlavnom meste je viac potenciálnych pracovníkov s vyštudovanou vysokou školou.

Od uchádzačov v Bratislave zamestnávatelia čakajú viac
Zdroj: Peter Mayer

Iné mzdy, ponuka práce, no aj zvýšené očakávania. Ak si hľadáte prácu, je rozdiel, či sa uchádzate o zamestnanie v Bratislavskom kraji alebo na inom mieste na Slovensku. V hlavnom meste je viac vzdelaných uchádzačov, čo posúva latku vyššie. Firmy tu tak aj očakávajú vyšší štandard.

Viac ľudí má titul

Portál profesia.sk aktuálne inzeruje 15-tisíc pracovných ponúk, najviac zamestnancov hľadajú firmy v Bratislavskom kraji, teda viac ako 6 600. Na porovnanie, v iných krajoch je to v priemere 1 500 aktuálnych pracovných ponúk. „Kým v ostatných krajoch sú medzi uchádzačmi spoločné znaky, Bratislava je výrazne odlišná,“ vysvetľuje ďalšie špecifikum hlavného mesta hovorkyňa portálu profesia.sk Nikola Richterová. Podľa nej je priemerný bratislavský uchádzač vzdelanejší.

Kým v každom regióne Slovenska máme nad 60 percent uchádzačov o pr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.