Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2018, 00:00

Zetor zápasí s dopytom. Drží sa však v zisku

Zetor zápasí s dopytom. Drží sa však v zisku

Legendárne traktory Zetor možno už niekoľko desaťročí vídať na našich cestách. Výrobca z Brna, ktorý je na trhu už vyše 70 rokov, vyniká veľkou spoľahlivosťou a o jeho obľube svedčia aj firemné výsledky a expanzia do zahraničia.

Aj napriek ťažkým časom je výrobca traktorov v zisku. „Spoločnosť v roku 2017 hospodárila s kladným výsledkom a od roku 2010 generuje zisk,“ konštatuje finančný riaditeľ firmy Lukáš Krejčíř, podľa ktorého sú minuloročné tržby na úrovni roku 2016, keď spoločnosť utŕžila 124 miliónov eur, z čoho zisk tvoril takmer štyri milióny eur. Firma predala celkovo 3 144 traktorov, čo je zhruba o 600 kusov menej ako v roku 2015.

Polmiliardová spolupráca
„Znížený dopyt je spôsobený aj dovozom lacných agrárnych komodít z krajín, kde je farmárčenie menej nákladné. Spoločnosť investuje značné prostriedky do produktívnosti a zefektívnenia výroby, čiže môžeme očakávať zlepšenie situácie a stabilizáciu poklesu,“ tvrdí analytik Capital Markets Mic

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.