Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2018, 00:00

Černák ml.: Ak Bratislava neskolauduje interiér hotela Danube, idem na súd

V rozhovore HNtelevízie sa exkluzívne stretli starosta Starého Mesta Radoslav Števčík a spolumajiteľ hotela Danube Ľudovít Černák ml.

Už viac ako polroka sa tiahne kauza okolo hotela v centre hlavného mesta. Majitelia Danube čakajú na kolaudačné rozhodnutie, aby ho mohli otvoriť. Podľa mestskej časti ho však nedostanú jednoducho. Predstaviteľom hotela vzniká zmarený zisk. Vymáhať ho chcú od Starého Mesta.


„Hotel neotvoríme, ak nebudeme mať kolaudáciu. Budeme platiť pokuty a nárokovať si škody. Tiež prepúšťať ľudí,“ hovorí spolumajiteľ Danube Ľudovít Černák mladší s tým, že ide o približne 60-tisíc eur týždenne. Podľa starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka o tom rozhodne súd.


Predaj aj bez súhlasu úradov
Napriek tomu, že prevádzka bez kolaudácie nebude otvorená, izby podľa Černáka môžu predávať jednotlivo, napríklad cez Airbnb. „Hotelové izby môžeme začať používať, pretože k nim nepotrebujeme kolaudačné rozhodnutie,“ vysvetľuje Černák. Podľa neho stavebné povolenie nebolo vydávané ako celok, ale len na jednotlivé časti stavby. Tým je pr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.