Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2018, 00:00

Etika v biznise sa cení. Už šestnásty rok

Slovenská obchodná a priemyselná komora každoročne vyhlasuje najetickejší subjekt na podnikateľskom trhu. Firmy majú čas prihlásiť sa do konca mesiaca.

Predseda SOPK Peter Mihók.
Zdroj: TASR/M. Svítok

Etické správanie je znakom každej vyspelej spoločnosti. O to viac sa cení, ak sa férovosť a zodpovednosť prenesú aj do obchodných vzťahov. Zodpovednosť voči svojim zamestnancom a partnerom v podnikaní, etické normy, transparentnosť či environmentálne ciele. To sú hlavné atribúty, ktoré rozhodujú o etike v biznise. O to, aby sa rozvíjala, sa už 16. raz pokúša aj Slovenská obchodná a priemyselná komora, ktorá každoročne odovzdáva Veľkú cenu SOPK. „Súťaž je príležitosťou ukázať širokej podnikateľskej i laickej verejnosti, že podnikať na Slovensku sa dá slušne a korektne, že etika je samozrejmou súčasťou podnikateľského života. Je ocenením korektného správania podnikateľov, je ocenením tých, ktorí sú spoľahlivými obchodnými partnermi, majú dôveru svojich zamestnancov, zákazníkov i širokej verejnosti. Takýchto ľudí si treba vážiť,“ tvrdí predseda SOPK Peter Mihók.

Známe mená
Práve vďaka oceňovaniu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory na Slovensku poznáme množstvo firiem, ktoré boli v oblasti etiky zaradené medzi top. Patria medzi ne napríklad plynárenská spoločnosť SPP, automobilky Volkswagen i Kia, výrobca elektroniky Samsung Electronics, maloobchodná sieť COOP Jednota, poisťovňa Union či sklárska firma z Nemšovej Vetropack.

Žilinský výrobca automobilov vyhral súťaž počas 11. ročníka odovzdávania cien. „Motiváciou bolo presvedčenie, že spoločnosť Kia Motors

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.