Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2018, 00:00

Obchvat Bratislavy narazil na problémy. Bude neskôr a drahší

Ministerstvo je postupom koncesionára znepokojené. Analytik vidí vážne chyby aj na strane štátu.

Obchvat Bratislavy narazil na problémy. Bude neskôr a drahší
Zdroj: HN

Po dvoch rokoch úvodných prác sa má na jar začať výstavba obchvatu Bratislavy naplno. Vyplýva to z plánov konzorcia D4/R7, ktoré vedie španielska firma Cintra. Na Španielov zareagoval bratislavský primátor Ivo Nesrovnal masívnou opravou kľúčových ťahov v Bratislave. Práce na obchvate aj na oprave ciest v hlavnom meste majú byť dokončené v roku 2020. Koncesionár aj Národná diaľničná spoločnosť však po dvoch rokoch stále zápasia s problémami.

O obchvate Bratislavy a dopravnej situácii v hlavnom meste sme sa v HNtelevízii v prvej polovici februára rozprávali s predsedom správnej rady Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Ondrejom Matejom:

Boj s pozemkami
Španieli sa ponúkli vybudovať obchvat za prekvapivo nízku sumu. Zmluvu o necelých 1,9 miliardy eur v roku 2016 podpísal s koncesionárom projektu vtedajší minister dopravy Roman Brecely. Spoločnosť Cintra si začala koncom roka upravovať potrebné pozemky. „Prípravné práce zahŕňali výruby stromov. Výruby boli realizované na úsekoch, kde povolenie na výrub nepodmieňovalo jeho uskutočnenie platným stavebným povolením,“ s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.