Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2018, 00:00

Platba mobilom je novým trendom

Transakcie cez platobné aplikácie uľahčia ľuďom život a ušetria im čas.

Platba mobilom je novým trendom
Zdroj: Pavol Funtál

Revolúcia v platobnom styku, regulácia nových európskych smerníc IF a PSD2, bezpečnosť kariet, ale aj ich inovácie, ktoré na nás čakajú. Aj o týchto trendoch sa rozprávali odborníci na HNacademy Základy kartového biznisu, ktorú organizovalo Združenie pre bankové karty v spolupráci s Hospodárskymi novinami.


Trh a nové výzvy
Vývoj v oblasti platobných kariet a platieb naberá v súčasnosti vysoké obrátky. Súvisí to hlavne s rozvojom nových technológií, ktoré dávajú možnosť vzniku nových inovatívnych riešení. „V súčasnosti prechádzame od bezkontaktných platobných kariet k platbám cez mobily. Aj v tejto oblasti sa v poslednom čase veľa zmenilo,“ vysvetľuje Zuzana Poláková, vedúca kartového oddelenia VÚB banky. Ďalej tvrdí, že na to, aby ľudia mohli mať kartu v mobile, už nie je potrebné meniť SIM kartu. Postačuje mobil s funkciou NF

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.