Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2018, 00:00

Platba mobilom je novým trendom

Transakcie cez platobné aplikácie uľahčia ľuďom život a ušetria im čas.

Platba mobilom je novým trendom
Zdroj: Pavol Funtál

Revolúcia v platobnom styku, regulácia nových európskych smerníc IF a PSD2, bezpečnosť kariet, ale aj ich inovácie, ktoré na nás čakajú. Aj o týchto trendoch sa rozprávali odborníci na HNacademy Základy kartového biznisu, ktorú organizovalo Združenie pre bankové karty v spolupráci s Hospodárskymi novinami.


Trh a nové výzvy
Vývoj v oblasti platobných kariet a platieb naberá v súčasnosti vysoké obrátky. Súvisí to hlavne s rozvojom nových technológií, ktoré dávajú možnosť vzniku nových inovatívnych riešení. „V súčasnosti prechádzame od bezkontaktných platobných kariet k platbám cez mobily. Aj v tejto oblasti sa v poslednom čase veľa zmenilo,“ vysvetľuje Zuzana Poláková, vedúca kartového oddelenia VÚB banky. Ďalej tvrdí, že na to, aby ľudia mohli mať kartu v mobile, už nie je potrebné meniť SIM kartu. Postačuje mobil s funkciou NFC, teda Near Field Communication, a potrebný typ telefónu s operačným systémom Android. „Hoci sú ľudia stále zvyknutí mať platobnú kartu v peňaženke, postupne sa to bude meniť. Môže byť totiž „uložená“ aj v mobilnom telefóne a platiť tak budeme môcť priamo smartfónom,“ vraví Marcela Králová, podpredsedníčka Združenia pre bankové karty a vedúca vydávania kariet vo VÚB.


O virtualizácii ako novom trende hovorí aj Peter Géc, člen výkonného výboru Združenia pre bankové karty a partner poradenskej spoločnosti Infinity Consulting: „Stojí za tým jednoduchý dôv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.