Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2018, 00:00

Platba mobilom je novým trendom

Transakcie cez platobné aplikácie uľahčia ľuďom život a ušetria im čas.

Platba mobilom je novým trendom
Zdroj: Pavol Funtál

Revolúcia v platobnom styku, regulácia nových európskych smerníc IF a PSD2, bezpečnosť kariet, ale aj ich inovácie, ktoré na nás čakajú. Aj o týchto trendoch sa rozprávali odborníci na HNacademy Základy kartového biznisu, ktorú organizovalo Združenie pre bankové karty v spolupráci s Hospodárskymi novinami.


Trh a nové výzvy
Vývoj v oblasti platobných kariet a platieb naberá v súčasnosti vysoké obrátky. Súvisí to hlavne s rozvojom nových technológií, ktoré dávajú možnosť vzniku nových inovatívnych riešení. „V súčasnosti prechádzame od bezkontaktných platobných kariet k platbám cez mobily. Aj v tejto oblasti sa v poslednom čase veľa zmenilo,“ vysvetľuje Zuzana Poláková, vedúca kartového oddelenia VÚB banky. Ďalej tvrdí, že na to, aby ľudia mohli mať kartu v mobile, už nie je potrebné meniť SIM kartu. Postačuje mobil s funkciou NF

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.