Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2018, 00:00

Počet Rusov podľa ministerstva rastie, odborníci tvrdia opak

Počet Rusov podľa ministerstva rastie, odborníci tvrdia opak
Zdroj: Reuters

„Štatistika rezortu dopravy o ruských turistoch na Slovensku nie je dôveryhodná.“ Takto reaguje pre HN ruský majiteľ Hotela Družba v Demänovskej Doline Mark Blitshteyn na čísla ministerstva s údajmi ruskej klientely o cestovnom ruchu na Slovensku. Odborníci sa zhodujú, že turisti z východu už o Slovensko nemajú záujem a odchádzajú za kvalitou do iných štátov. Z údajov ministerstva však vyplýva, že počet turistov z Ruska narastá. „Situácia na tomto trhu je stabilizovaná a v roku 2016 už bol zaznamenaný nárast návštevníkov o približne 21 percent, keď sa na Slovensku ubytovalo 35 919 Rusov,“ uvádza hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká. V prvých deviatich mesiacoch minulého roku sa podľa nej výrazne zvýšil počet návštevníkov a počet prenocovaní. Od januára do septembra sa na u nás ubytovalo 34 077 Rusov, čo predstavuje nárast 25,7 percenta s analogickým obdobím roku 2016.


Mladých Slovensko nezaujíma
Najväčší slovenský prevádzkovateľ lyžiarskych stredísk a turistických atrakcií Tatry Mountain Resorts tiež zaznamenal pokles ruských turistov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.