Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2018, 00:00

Ceny bytov vzrástli. Budú pokračovať v stúpaní

Slováci v posledných troch mesiacoch minulého roka nakupovali byty opäť drahšie ako v roku 2016.

Ceny bytov vzrástli. Budú pokračovať v stúpaní
Zdroj: Dreamstime

Minulý rok sa tiahol v znamení extrémneho zdražovania bývania na Slovensku. Podľa Národnej banky Slovenska sú byty najdrahšie v novodobej histórii. Hodnota bývania sa však medzi poslednými kvartálmi minulého roka vyšplhala len o pol percenta vyššie. Ceny nových nehnuteľnosti dokonca zlacneli. Oproti roku 2016 sa však o zlacňovaní hovoriť nemôže. Vyplýva to z najnovšej analýzy Štatistického úradu Slovenskej republiky, ktorá je vytváraná na základe dopytovej ceny.


Peniaze sú lacné
V medziročnom porovnaní ceny nehnuteľností určených na bývanie vzrástli o 5,8 percenta. Hodnoty nových bytov a domov sa zvýšili o 7,7 percenta a ceny existujúcich nehnuteľností vzrástli o 5,1 percenta. Podľa analytičky Poštovej banky Jany Glasovej je dôvodom kvartálneho poklesu cien pomerne široká ponuka z dokončovaných projektov a taktiež sprísnenie podmienok poskyt

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.